Uluslarası Proje Yönetimi Enstitüsü

Dr. Emrah ÇINAR

UPYE Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Emrah Çınar, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 2007 yılında tamamlamıştır. İnşaat sektöründe planlama ve maliyet kontrol alanlarında çalıştıktan sonra yüksek lisansını 2013 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde İnşaat Yönetimi alanında ERP sistemler üzerine tamamlamıştır.

İnanlar İnşaat, Entegre Proje Yönetim, Kamer İnşaat J.V./Özak GYO ve Rönesans İnşaat firmalarına ait Mall of İstanbul, Grand Pera ve Küçükyalı Hilltown gibi çeşitli projelerde sırasıyla Planlama Mühendisi, Yönetim Kurulu Başkanı Teknik Asistanlığı, Planlama ve Maliyet Kontrol Şefliği, Teknik Ofis Şefliği ve Teknik Ofis Müdürlüğü gibi görevleri icra etmiş olup 1 milyon m2’den fazla inşaat uygulama ve teknik ofis tecrübesi bulunmaktadır. Halen, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yarı zamanlı ders vermekte olup, İstanbul İmar İnşaat A.Ş. firmasında Teknik Ofis Projeler Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü (UPYE) Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Emrah Çınar, inşaat endüstrisinde proje-tabanlı ERP sistemlerinin sistem mimarisi hakkındaki doktora tezi ile Boğaziçi Üniversitesi’nden Doktora derecesine sahiptir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü © 2018